Yayını terk etmişti! Hilmi Daşdemir yaşananları Haber7’ye anlattı

   Haber7-Özel

14 Mayıs seçimlerinin startının verilmesiyle, televizyon programlarında tartışmaların seviyesi de yükselmeye başladı. Dün akşam Habertürk‘te Açık ve Net programına konuk olan Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, CHP’li Müslim Sarı ile tartışması esnasında moderatör Kübra Par tarafından sözü kesildi.

Programda CHP-HDP ilişkisini anlatmaya çalışan Daşdemir, duruma yönelik tespitlerini anlatırken, “Kılıçdaroğlu HDP’nin ve PKK’nın da adayıdır” deyince Kübra Par müdahale etti. Par, Daşdemir’in sözünü keserek susturmaya çalışınca sinirler gerildi ve Daşdemir yayını terk etti. 

Habertürk ekranlarında yaşanan o anları Hilmi Daşdemir Haber7‘ye anlattı.

“BUNA BİRÇOK KEZ ŞAHİTLİK ETTİK”

Daha önceden de birçok kez Habertürk’e yayın konuğu olduğunu ifade eden Daşdemir, “Programlarda birçok kez moderatör Kübra Par’ın moderasyondaki adaletsizliğe, üslübuna ve tarafgirliğine şahitlik ettikDün biraz daha farklı bir üslüpta vatanın birliğini ve beraberliğini ilgilendiren bir konudaki tepkisinden dolayı yayını terk etme ihtiyacı duydum.” dedi. 

HDP-PKK İLİŞKİSİNİ İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ ÇERÇEVESİNDE DEĞERLENDİRMEDİ

Daşdemir yayında yaşananlara ilişkin “Oradaki temel HDP’nin PKK ile ilişkisini söyleyince bunu ifade özgürlüğü çevçevesinde değerlendirmemesi, diğer taraftan takındığı üslüp asgari nezakete davet edip, azami nezeketsizlik göstermesine de tahammül etmek mümkün değildi bende yayını terk ettim.” ifadelerini kullandı. 

“REJİ BENİM SESİMİ KISTI”

Programda izleyenlerin birçoğunun fark edemeyeceği bir detayı da aktaran Daşdemir, “Bu süreç başlayınca benim sesim bir iki kademe düşürülüyor, stüdyonun sesi yükseltiliyor. Orada da ince bir algı operasyonu görülebiliyor. Reji bizim sesimizi kıstı öbür tarafın sesini yükseltti. Teknik olarak sesinizi kısmaya çalışıyorlar, hem de üsluplarıyla da bastırmaya çalışıyorlar. Bunlara da müsaade etmem mümkün değildi.” şeklinde konuştu. 

“KILIÇDAROĞLU’NUN HDP’NİN DE ADAYI OLDUĞU NET”

Kübra Par’ın bu davranışının sebebinin gerçekleri bu kadar açık ve yalın şekilde ifade etmesi olduğunu belirten Daşdemir “Bazıları bu kadar açık bu kadar sert söylemeseydin diyorlar ama bu konu bu kadar açık bu kadar net bu kadar çıplak şekilde, HDP’nin PKK ile işbirliği ve ikisinin aynı olduğu ortada yani. Süsleyip püsleyip söyleyecek bir mesele değil. Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin de adayı olduğu da net.” sözlerini sarf etti. 

“İFTİRA ATMA PEŞİNE DÜŞTÜLER”

HDP’nin Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istediğini herkesin bildiğini ve bugüne kadar çok kez söylendiğini not düşen Daşdemir, program sonrası kendisine iftira atma peşine düşüldüğünü söyleyerek “O yayından sonra bir sürü şeyler oldu. İhale almış falan, aldığım ihalelerin tutarlarına baktığımız zaman çok büyük rakamlar olmadığını görebiliyorsunuz. Bir şekilde bir algı çalışması yapılmaya çalışılıyor. Nitekim bir süre önce de Ali Mahir Başarır, “ordu satıldı” dediğinde de aynı şekilde tepki göstermiştim. Başarır onu unutamamış olacak ki benimle ilgili yalan bir haberi iftira atarak yayma peşine düşmüş durumda diploma vesaire. Benim diplomaya da ihtiyacım yok, herhangi bir şekilde bunu bir yerde kullanacak durumum da yok. Ben yüksek lisansa başlamış sonra da bırakmışım. Birileri belki başka türlü diploma almış olabilir ama benim ihtiyacım yok. Onların tek mahir olduğu şey yalan haber.” dedi. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir