Kılıçdaroğlu’ndan genel başkanlık isteyen İmamoğlu’na ‘görevinde kal’ mesajı: İstanbul’u kazanacağına inanıyorum

Seçim hezimeti sonrası CHP yönetimi ve seçmeni, ‘Kılıçdaroğlu destekçileri’ ve ‘değişim isteyenler’ olarak ikiye bölündü.

Genel Merkez’de CHP liderliği koltuğu için adeta ‘savaş’ başladı. Değişim çağrısının fitilini ateşleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hamlelerini sıraladı. İmamoğlu, değişim mesajları göndermeye devam ederken Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na ‘işine bak’ mesajı

İstifa çağrılarına kulak tıkayan Kılıçdaroğlu, Halk TV’den Fikret Bila’ya yaptığı açıklamada İmamoğlu’nu yeniden İstanbul’un başında görmek istediğini söyleyerek,

“Ekrem Bey’in İstanbul’u, Mansur Bey’in Ankara’yı kazanacaklarına inanıyorum”

dedi.

“Ekrem Bey’in İstanbul’u Mansur Bey’in Ankara’yı kazanacaklarına inanıyorum”

Kılıçdaroğlu şu açıklamalarda bulundu:

“CHP’nin halka hizmet anlayışını çok iyi bir şekilde hayata geçirdiler. Hükümet üç tane maskeyi dağıtamadı ama CHP’li belediyeler bir günde sorunu çözdüler ve korona salgınında maskeleri bedava dağıttılar. Her soruna kısa sürede çözüm ürettiler. Halk bu gerçeği yaşayarak gördü. Bu nedenle belediye başkanlarımızın yeniden aday olmalarını ve hizmetlerini sürdürmelerini istiyorum. Bu büyükşehir belediye başkanlarımız için de geçerli. Çok başarılılar. Bunu kendilerine de söyledim. Ben Ekrem Bey’in (İmamoğlu,) Mansur Bey’in (Yavaş) yeniden İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarına aday olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ekrem Bey’in İstanbul’u, Mansur Bey’in Ankara’yı kazanacaklarına inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x