İşinden olan halk otobüsü şoförüne namus sözü verildi tutulmadı: Bunların millet derdi yok

  • HABER 7 – ÖZEL

CHP Genel Başkanı ve altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun işçilere ‘teminat’ olarak verdiği ‘namus sözü’ yine havada kaldı. CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 12 yıllık halk otobüsü şoförü Numan Büyükhan, işçi kıyımının mağdurlarından biriydi.

Mübarek Ramazan-ı Şerif öncesi ekmek teknesinden olan emekçi, CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu protesto etmek için yürüyerek Çorlu’dan Ankara’ya geldi. CHP Genel Merkezi’nin önünde Kılıçdaroğlu’nun namus sözünü hatırlatan işçi, bina önündeki kalabalığı işaret ederek ‘Bunların millet derdi yok‘ diye haykırdı.

Haber 7‘nin ulaştığı Numan Büyükhan, parti binasından ayrılan bir kişinin yanına geldiğini ve ‘Namus sözü‘ vererek bürokratlarla görüştüreceği vaadinde bulunduğunu, fakat bu sözün de diğer sözler gibi yenilip yutulduğunu açıkladı.

12 YILLIK ŞOFÖR NEDEN İŞİNİ KAYBETTİ?

Ameliyat olduğu dönemde doktor tavsiyesiyle zorunlu izne çıktığını belirten Numan Büyükhan, Belediye yönetiminin bu hassas süreçte ‘çok rapor alıyorsun’ çıkışında bulunduğunu ve iş akdinin tek taraflı feshedildiğini kaydetti.

 

“ŞEREF VE NAMUS SÖZÜ VERDİLER

Başkent Ankara’daki CHP Genel Merkezi önünde yaptığı protestolardan parti merkezinden bir kişinin yanına geldiğini ve parti yönetim kuruluyla görüştürme vaadinde bulunduğunu söyleyen Numan Büyükhan, bu sözün verilen diğer sözler gibi çiğnenmesini şu ifadelerle anlattı:

“İçeriden Yeliz Hanım diye biri geldi. Yönetim kurulunun benimle görüşmek istediğini söyledi. ‘Akşam 16.00’ya kadar bana müsaade et. Şeref ve namus sözü…’ dedi… ‘Ben gerekirse sizi Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüreceğim’ dedi. Şeref ve namus sözünün bu kadar basitleştirildiği, bu kadar ayaklar altına alındığı başka bir yer görmedim. Bugün Genel Başkanlarına bakıyorum, şeref ve namus sözü veriyor, ayaklar altına alıyor. Yeliz Hanım diye biri geliyor, o da şeref ve namus sözü veriyor, o da ayaklarının altına alıyor. Ya… Buraya gelmekten artık utanmaya başladım biliyor musunuz? İnsan onuru için yaşar, inançları için yaşar… Ya sizin Allah’ınız yok mu, şerefiniz yok mu? Hem namus sözü veriyorsunuz, yerine getirmiyorsunuz… Ben bundan sonra sizin şeref, namus üzerine ettiğiniz yeminlere inanmıyorum…”

“SEÇİM ÖNCESİ BİZE ZARAR VERİYORSUNUZ…”

Parti merkezi önünde eylem yaptığı sırada içeriden bir kişinin yanına geldiğini ve ‘Seçim öncesi bize zarar veriyorsunuz’ dediğini aktaran Tekirdağlı işçi, yaşadıklarını şu sözlerle Haber 7‘ye anlattı:

“O kadın ‘Burada bağırmayın… Seçim öncesi bize zarar veriyorsunuz… Aklı başında insanlarsınız…‘ diye konuştu. Hatta birkaç milletvekilini aradı. Onların Meclis’te olduğunu, 16.00’da TBMM’den ayrılacaklarını ve en geç 17.00’de CHP Genel Merkezi’ne geleceklerini söyledi. Üstüne basa basa şeref ve namus sözü verdi. Sizi görüştüreceğim dedi… Ama maalesef…”

VEKİLLER ALAY ETTİ!

Eylem sırasında parti merkezi önüne gelen vekillerin kendisiyle ilgilenmediğini, gülüp geçtiklerini söyleyen Numan Büyükhan, “Adamlar üstüne bile almıyorlar… Kapının önündeki kalabalığı görüyorsunuz zaten… Ben orada onlara bağırırken gülüyorlardı bana… Biri yanıma gelip, CHP Genel Merkezi’nde onlarca işçinin eylem yaptığını, aralarında en temkinli davrananın benim olduğumu ve Milletvekillerinin alaycı tutumlarından etkilenmemem gerektiğini söylediler. Ramazan ayında işinden ettikleri emekçiyle alay ettiler… Güldüler…” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN NAMUS SÖZÜ

Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 yıl önce yaptığı bir açıklamada: “Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak” diye konuşmuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir