İçişleri Bakanlığı Ankara’daki Terör Saldırısını Gerçekleştirenlerden Birinin Daha Kimliğini Açıkladı

İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki terör saldırısının ikinci failinin kimliğinin belirlendiğini bildirdi. Yapılan duyuruda, ‘DNA analizi sonucunda, saldırganların birinin BTÖ (PKK/KCK) üyesi Özkan Şahin olduğu kesinleşmiştir’ ifadesi kullanıldı. Bu bilgi, başkentteki saldırı girişiminde bulunan iki teröristten birinin daha kimliğinin netleşmesi anlamına geliyor.

İçişleri Bakanlığı, 2 Ekim tarihinde bakanlık binası önünde gerçekleşen terör saldırısı hakkında yeni bir bildiri yayımladı.

Saldırıyı düzenleyenler arasında ‘terör örgütü PKK/KCK üyesi Özkan Şahin’in olduğu’ tespit edildiğini duyurdu.

Bakanlık açıklamasında, “Güvenlik güçlerimiz tarafından yürütülen soruşturma halen sürmektedir. Terörle mücadelemiz, son terörist etkisiz hale getirilene kadar kesintisiz ve kararlı bir şekilde devam edecektir” şeklinde bir ifade kullanıldı.

Bakanlık açıklamasında şunlar kaydedildi:

‘01.10.2023 tarihinde Bakanlığımıza yönelik 2 terörist tarafından düzenlenen hain saldırı girişimi, kahraman polislerimizin anında karşılık vermeleri neticesinde engellenmiş ve teröristler etkisiz hale getirilmişti.’

“Yapılan araştırmalar ve DNA incelemesi sonucunda, teröristlerden birinin BTÖ (PKK/KCK) üyesi Kanivar Erdal kod adlı Hasan Oğuz olduğu tespit edilmişti.”

“Yapılan araştırmalar ve DNA incelemesi sonucunda, teröristlerden diğerinin de BTÖ (PKK/KCK) üyesi Özkan Şahin olduğu tespit edilmiştir.”

‘Güvenlik birimlerimizce başlatılan soruşturma devam etmektedir. Son terörist etkisiz hale getirilinceye dek terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x