Gaziosmanpaşa’da taksiye ateş açıp şoförün ölümüne neden olan 4 şüpheliden 2’si tutuklandı

İstanbul Gaziosmanpaşa’da taksiye ateş açan ve şoför Samet Kubioğlu’nun ölümüne neden olan 4 şüpheliden ikisi “kasten öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi, 2’si ise bugün adliyeye sevk edildi.

İstanbul Gaziosmanpaşa’da edinilen bilgiye göre 30 Temmuz’da taksi şoförü Samet Kubiloğlu, Beyoğlu’ndan aldığı 2 yolcuyu Gaziosmanpaşa’ya götürmek için yola çıktı. Yıldıztabya Mahallesi’ne geldikleri sırada taksideki yolcularla aralarında husumet bulunduğu iddia edilen şüpheliler taksiye silahla ateş açtıktan sonra uzaklaştı.

Emniyet güçleri tarafından yapılan incelemelerde; 4 şüphelinin taksiye ateş açtığı, açılan ateş sonucu taksi şoförü S.K., E.K. ve H.G.’nin yaralandığı belirlenmiş, ağır yaralı şekilde hastaneye sevk edilen S.K. hayatını kaybetmişti.

İncelemelerin devamında olayı gerçekleştiren şüpheli Y.Ö. E.A. ve yaşı küçük olduğu anlaşılan İ.Ö. ve A.B. olduğu belirlenmişti. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; 30 Temmuz 2023 tarihinde İ.Ö. isimli Sarıgöl Mahallesi’nde üzerinde 1 pompalı tüfekle birlikte yakalanarak muhafaza altına alınmış, Y.Ö. ise Yıldıztabya Mahallesi’nde yakalanmıştı.

Çalışmaların devamında, 5 Ağustos 2023 tarihinde yaşı küçük olduğu belirlenen A.B. ile E.A olayda kullanıldığı değerlendirilen 3 ruhsatsız tabancayla birlikte yakalanarak muhafaza altına alındı.

Olayla ilgili yakalanan Y.Ö. ve İ.Ö. “kasten öldürme” suçundan sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. A.B. ve E.A. ise bugün adli makamlara sevk edildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x